1

Różne o torebkach (1).

1 lutego 2014 opublikował

Damska torebka to coś, czego mężczyźni nigdy nie mogli zrozumieć i raczej im się to nigdy nie uda. Można znaleźć wiele złośliwych komentarzy panów na tematy torebki damskiej, ale przecież dla kobiety jest ona bardzo ważna. Kobieta bez torebki czuje się dziwnie, źle i nie jest wstanie pomieścić tych wszystkich przydatnych przedmiotów. Panowie mogą schować dokumenty w kieszeni kurtki czy spodni, ale kobieta ma kosmetyki, grzebień, szczotkę, dokumenty, klucze, telefon. To wszystko wyglądałoby mało estetycznie gdyby miało znajdować się w kieszeniach. Zatem widać ewidentnie, że kobieta musi posiadać odpowiedni rodzaj, wielkość i kolor torebki.

Skupmy się na razie na przeznaczeniu torebki. Jeśli idziemy na ślub i wesele to przyda nam się coś skromnego. Tutaj nie chodzi o to żeby zmieścić w torbie to, co zwykle, ale żeby mieć przy sobie to co jest najbardziej potrzebne. Najczęściej w takiej sytuacji wygrywają torebki kopertówki. Akurat w takim momencie są idealne, ale na zakupy czy do pracy raczej się nie nadają. Pamiętajmy o tym, że torebka damska musi być wykonana z lepszych materiałów. Musi być widać, że to nie jest coś taniego, bo może nam zepsuć całą kreację. Zauważmy, że ceny torebek niekiedy są wyższe niż kreacji jaką wybraliśmy na przyjęcie czy wesele. To ewidentnie pokazuje jak ważna jest torebka i jak trzeba się dobrze zastanowić kiedy ją kupujemy.

Od lat numerem jeden jeśli chodzi o materiał z jakiego torebka ma być zrobiona jest naturalna skóra, a dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że jeśli będziemy o nią dbać to taka torebka posłuży nam bardzo długo. Zanim skóra się przetrze minie sporo czasu. Jeśli wybierzemy inny materiał nie będzie już tak dobrze. Panie, które kupowały różne torebki dobrze wiedzą, o czym mowa i nigdy więcej nie zamienią skóry na inny materiał. Ważne jest wybieranie firmowych torebek jeśli chcemy mieć pewność, że skóra zastosowana do produkcji torebki jest wysokiej jakości to trzeba wiedzieć, że tylko znane firmy są wstanie wyprodukować coś tak wartościowego i wytrzymałego. Włoskie firmy zajmujące się produkcją torebek bardzo dobrze wkomponowały się w polski klimat. Jeśli mówimy o bardzo dobrej jakości to do razu przychodzą nam na myśl włoskie torebki ręcznie szyte z prawdziwej skóry. Oczywiście można dzisiaj kupić również torebki ze skóry sztucznej i są one naprawdę bardzo dobrze wykonane, ale prawdziwej, naturalnej skóry nic nie zastąpi.

Każda torebka ma detale, które odróżniają ją od pozostałych, jakie posiadamy albo jakie widzimy u innych kobiet. Jedna torebka będzie zamykana na tradycyjną klamrę, a inna na magnes. Najczęściej torebki bardziej wizytowe są zamykane właśnie na magnes tak żeby klamra nie zepsuła ich wyglądu. Często zmienia się moda na torebki i dokładane są jakieś dodatkowe elementy żeby zmienić ich wygląd. Może to być wspomniana już klamra, ale również mogą to być inne metalowe ozdoby. Bardziej ekstrawaganckie torebki będą w cekinach i innych świecących ozdobach. Na pewno na przyjęcie sylwestrowe taka torebka byłaby strzałem w dziesiątkę. Pasek torebki jest bardzo ważny i zanim kupimy torebkę zmierzmy czy będzie on odpowiedni. Jeśli pasek w torebce jest za długi i nie ma regulacji to osoba mniejsza będzie wyglądała źle i trzeba będzie kombinować żeby taki pasek skrócić. To samo dotyczy kobiety wysokiej, która torebkę wizytową będzie miała za wysoko. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest kupienie takiej torebki, która ma regulowany pasek, ale nie każdy fason nam to zagwarantuje. Wszystko zależne jest jakie ma przeznaczenie torebka. Bywa przecież też tak, że torebkę trzymamy w ręku i nie ma ona w ogóle paska. Zdarzają się torebki kopertówki, które właśnie takie mają rozwiązanie. Dopasowanie torebki jest bardzo ważne i niekiedy wymaga wiedzy i cierpliwości. Nie jest łatwo znaleźć dokładnie taką torebkę, jaka jest nam w danej chwili potrzebna. Na pewno nie ma, co kupować torebki od tak, bo innych nie ma w sprzedaży. Dzisiaj jest wiele sklepów z torebkami, które są zlokalizowane w naszej okolicy, a jeśli ich nie ma to jeszcze pozostaje Internet. Jeśli nie znajdziemy torebki za pośrednictwem Internetu to znaczy, że mamy niesamowite wymagania, którym nikt nie jest wstanie sprostać i trzeba będzie trochę je zmienić. Nowoczesne torebki w różnych wzorach i kolorach to dzisiaj coś normalnego. Jeśli udajemy się do sklepu to byłoby dobrze gdyby sprzedawca znał się na torebkach. Wtedy doradzi nam i spojrzy swoim okiem na to, co kupujemy. Doradzanie jest w tym przypadku potrzebne, bo nie wszystko kobieta widzi od razu sama. Druga osoba patrzy na jej wybór torebki bardziej obiektywnie, dostrzega wady i zalety.

Można spotkać się często z poradami, że jeśli kupujemy wiele torebek i często je zmieniamy to nie muszą one być z naturalnej czy sztucznej skóry. Niby nie, ale jeśli ktoś ceni sobie ten wygląd i zapach to raczej nie zdecyduje się na inny materiał poza naturalną skórą. Nie bez przyczyny takie torebki od zawsze kosztują znacznie więcej od tych, które są uszyte z innych materiałów.

One Response to Różne o torebkach (1).

Dodaj komentarz