1

Jak chronić swoją torebkę?

2 czerwca 2014 opublikował

Właśnie kupiłaś nową torebkę i nie możesz się doczekać, aby pokazać je światu. Im więcej pieniędzy za nią zapłaciłaś, tym cenniejsza jest dla Ciebie. Czy wiesz jak się troszczyć o swoją nową, ale i dotychczasową torbę?

Torebki pozostawione w samochodzie kuszą.

Nie powinno to nikogo dziwić, ale częściej zdarzają się włamania do samochodów, w których na widoku były pozostawione torby i inne cenne przedmioty. Nawet jeżeli opuszczasz samochód tylko na kilka minut, powinnaś zabrać torebkę ze sobą, lub ukryć ją pod fotelem czy w bagażniku. Dotyczy to również pozostałych przewożonych przedmiotów, które posiadają jakąś wartość.

Trzymaj torebkę z dala od tłumu

W miarę możliwości zawsze staraj się chronić swoją torbę przed innymi ludźmi. Jest wiele powodów, dla których należy tak postępować. Jednym z nich są kradzieże. Kieszonkowcy mają tak dopracowane techniki rabunkowe, że nawet nie zauważysz że ktoś przeciął torbę i wyjął z niej portfel, telefon i pozostałe wartościowe rzeczy. Do takich przypadków najczęściej dochodzi w zatłoczonych miejscach – na przystankach, komunikacji miejskiej oraz w windach. Tłum to zawsze ryzyko, że torebce może zdarzyć się coś złego. Nawet jeśli nie będzie to kradzież, należy wystrzegać się tłumu z innych powodów. Papierosy, hot-dogi z sosami czy lody włoskie. To wszystko może wylądować na powierzchni torby, skutecznie ją zanieczyszczając i niszcząc. Aby tego uniknąć, staraj się trzymać torbę przed sobą, by widzieć i móc reagować w sytuacji zagrożenia.

Bądź czujna w barach, klubach i restauracjach

Wyjście do lokalu na spotkanie z przyjaciółmi to zawsze przyjemne chwile. Nie można w ich trakcie zapomnieć o tym, że tam torby damskie szczególnie kuszą innych ludzi. Szczególnie wtedy, kiedy zamierzasz pójść potańczyć, a torebka pozostaje bez opieki w loży. Na taką okoliczność musicie się dogadać, aby zawsze ktoś pozostawał przy stoliku i pilnował waszych rzeczy. Inne niebezpieczeństwo to kładzenie torebki na ziemi. W barach i dyskotekach rzadko panuje idealna czystość. Dodatkowo, pozostawiona na ziemi torba narażona jest na zdeptanie, skopanie, a także zalanie rozlanym na stole napojem. Na pewno nie chcesz aby takie coś spotkało twoją ulubioną torbę.

Uważaj na to, co przenosisz w torebce

Czasami elegancka torebka służy nam do przeniesienia przypadkowych zakupów. Spontaniczne zakupy w drodze powrotnej do domu. Kupujesz śmietankę, serek i kilka pomidorów. Następnie wsiadasz do autobusu i zadowolona wracasz do domu. Jeśli panował wielki ścisk, może się zdarzyć że po otwarciu torby spotka cię niemiła niespodzianka. Rozlana śmietanka i pomidory, z których wyciekł cały miąższ. Do tego masa pracy z oczyszczeniem torby od środka i zniszczone dokumenty, które w niej miałaś. Zawsze pamiętaj aby delikatne przedmioty, jak również te z których łatwo może coś wyciec, umieszczać w workach ochronnych. To niewiele kosztuje, a może ci zaoszczędzić naprawdę sporych zmartwień i wydatków.

Chroń przed deszczem

Skóra nie lubi wilgoci. Jeżeli widzisz że na zewnątrz pada, lepiej pozostaw najlepszą torebkę w domu. Zamień ją na stary model, nawet ten ze skóry ekologicznej. Jej wilgoć nie zaszkodzi, podobnie jak nie będzie ci żal kiedy przejeżdżający samochód wodą z brudnej kałuży ochlapie ciebie i ją.

One Response to Jak chronić swoją torebkę?

Dodaj komentarz