2

Czy torebka jest dobrym prezentem dla kobiety?

1 maja 2014 opublikował

Kwiaty, biżuteria, perfumy, a może torebka? Przed takim dylematem często staje wielu mężczyzn. Czy torebka może być dobrym prezentem dla kobiety? Oczywiście, że tak. Pod warunkiem, że doskonale znamy osobę, której chcemy wręczyć ten prezent. W przeciwnym wypadku będzie on stał zakurzony w rogu pokoju…

Ponieważ kobiety przywiązują dużą wagę do wyglądu swoich torebek, kupowanie ich „w ciemno” może być dość ryzykowne. Jeśli koniecznie chcemy sprawić niespodziankę kobiecie, kupując jej torebkę, najrozsądniejszym wyborem będzie zakup klasycznej, czarnej torebki wizytowej. Po pierwsze, czarny kolor jest uniwersalny i pasuje do większości kreacji. Po drugie, można zakładać, że taka torebka przyda się do kolekcji, nawet jeśli dana osoba niezbyt często odbywa oficjalne spotkania.

Wybór koloru torebek damskich według rodzaju butów to obecnie trend, który jest w odwrocie, o czym nie każdy mężczyzna musi wiedzieć. Dlatego niekoniecznie trzeba zwracać uwagę na ten aspekt. Co więc warto uwzględnić? Przede wszystkim to, czym jest torebka dla kobiety. W pierwszej kolejności bywa koniecznym uzupełnieniem garderoby, a dopiero później – przedmiotem użytkowym. Męski pragmatyzm raczej się tutaj nie przydaje. Oczywiście najlepszym kompromisem jest odnalezienie modnej torebki o dużych walorach funkcjonalnych. Nie zawsze jest to jednak łatwe, jeśli nie znamy dokładnie preferencji danej osoby.

Przy zakupie torebki warto postawić na jakość. Torebka z pobliskiego bazaru niekoniecznie będzie wymarzonym prezentem dla kobiety, a jej jedyny atut, czyli cena, może tylko pogrążyć wręczającego taki podarunek… Wprawdzie zakup dobrej torebki wiąże się z wydaniem niemałej kwoty, ale rośnie prawdopodobieństwo, że prezent będzie trafiony.

Warto też pomyśleć o jakichś dodatkowych okolicznościach, które mogą ułatwić wybór określonej torebki. Na przykład, jeśli kobieta, którą chcemy obdarować, wybiera się w dłuższą podróż, można jej kupić przenośną torebkę o większych gabarytach lub poręczny kuferek. Taka torebka z powodzeniem może zastąpić bagaż podręczny w samolocie czy pociągu. W kwestii wyboru odpowiedniej produktu warto po prostu się skonsultować z doświadczonym sprzedawcą, który na ogół za kobiece gusty i obowiązujące trendy. To lepsze rozwiązanie niż ryzykowny, choć kosztowny zakup.

2 Responses to Czy torebka jest dobrym prezentem dla kobiety?

Dodaj komentarz